Hírek kategória bejegyzései

Kerületi Természettudományos Vetélkedő

Iskolánk idén is megrendezte a IX. kerületi Szent-Györgyi természettudományos csapatversenyt.  Az iskolák két kategóriában nevezhettek ebben az évben is (I. kategória: 7-8. évfolyam, II. kategória: 9-11. évfolyam). A feladatok az alábbi évfordulók köré rendeződtek: 50 éve volt a Holdra szállás, 150 éve hozta nyilvánosságra Mengyelejev periódusos rendszerét. Öt kerületi iskola 13 csapata mérte össze tudását október 21-én délután. Érdekes feladatok, kísérlet, fizikai és kémiai számítások, és anyagismeret várta a versenyző diákokat.

Eredmények: I. kategória

I. helyezett: IX. kerületi Szent-Györgyi Albert Ált. Isk és Gimn. 8.a osztályos csapata (Nánai Franciska, Nyéki Viktor, Simon Bence Géza, Dobos Gergő)

II. helyezett: Kőrösi Csoma Sándor Kéttannyelvű Ált. Isk. (Kiss Kamilla (7.), Szilvásy Bence (7.) Árvay Ádám (8.) Mokalisz Jorgosz (8.))

III. helyezett: Kőrösi Csoma Sándor Kéttannyelvű Ált. Isk. (Goneth Márk (7.) Sári Csenge (7.) Horváth Virág (8.) Hannig-Nguyen Khanh Linh (8.))

Eredmények II. kategória

I. helyezett: Leövey Klára Gimnázium (Erdős Mátyás, Hanisch Laura, Kőműves Tamás, Ujfalusi Kinga)

II. helyezett: Leövey Klára Gimnázium (Antoni Patrik, Bódi Bence, Bőr Péter, Farkas Dóra)

III. helyezett: Leövey Klára Gimnázium (Bartha Tünde, Erdősi Eszter, Fülei Zsombor, Tímár Norbert)

 

2018/2019 tanév országos versenyek

Herman Ottó Országos Biológia Verseny kerületi forduló eredményei:

III. helyezés: Nyéki Viktor 7.a

IV. helyezés: Simon Bence Géza 7.a

Kaán Károly Országos Természetismeret Verseny kerületi forduló eredményei:

II. helyezés: Takács Barnabás 6.b

V. helyezés: Somkuti Bence 6.b

 

Teleki Pál Kárpát-medencei földrajz-földtan verseny kerületi forduló eredményei:

7. évfolyam:

II. helyezett: Pásztor Patrik 7.a

V. helyezett: Nánai Franciska 7.a

8. évfolyam:

I. helyezett: Dudik Sára 8.b

II. helyezett: Kaczur Balázs 8.a

Hevesy György Országos Kémia Verseny kerületi forduló eredményei:

7. évfolyam:

I. helyezett: Árvai Benedek 7.b

II. helyezett: Bognár Ágoston Csaba 7.b

8. évfolyam:

II. helyezett: Szankovics Viktor 8.a

Gratulálunk diákjainknak kiváló teljesítményükhöz!